סגווי - Segway


בשנת 2001 נחשף לעולם כלי תחבורה אישי בעל מבנה שונה לחלוטין ממה שהיה מוכר עד אז. השם שניתן לו הוא סגווי, Segway (Segway) ובנוסף למראה העתידני שלו, הציג הסגווי, Segway מערכת היגוי ותנועה יוצאי דופן, מהפכניים אפילו. פרסומו עורר תקוות כלכליות רבות אולם המכירות שלו בפועל אכזבו, אולי בשל מחירו הגבוה.ובכל זאת, הסגווי, Segway לא נעלם לחלוטין והוא זכה לנישה מיוחדת משלו ככלי התחבורה המועדף לסיורים אורבאניים.


כיצד פועל הסגווי, Segway

הרכיבה על הסגווי, Segway נעשית בעמידה על משטח אשר מחזיתו עולה כידון דק, זה מסייע בניווט אולם תפקידו העיקרי ביציבה. תנועת הסגווי, Segway היא כוח יוצא של הטיית גוף הרוכב, זאת מתאפשרת בזכות מערכת חיישנים מפותחת במיוחד הנמצאת בגוף הסגווי, Segway וקוראת במהירות כל הטיה של הגוף. מערכת החיישנים המבוססת על פעולת ג'ירוסקופים אחראית גם לאיזון וליציבות ברכיבה בהם תומך  מרכז כובד נמוך במיוחד. החיבור בין מכשיר הסגווי, Segway והרוכב כיחידה אחת, מאפשר שליטה ברכיבה וחוויה פיזית המוגדרת לעתים כריחוף.


כללים וחוקי בטיחות

משרד התחבורה אישר את הרכיבה על הסגווי, Segway בסביבת הולכי רגל, קרי שבילים ומדרכות והגביל את המהירות המקסימאלית ל-13 ק"מ, אם כי הסגווי, Segway יכול להגיע למהירות של עד 20 קמ"ש.

הגיל המינימלי לרכיבה עליו הוא 16 והוא אסור לנשים בהריון.י

ש לחבוש קסדה במהלך הרכיבה מטעמים ברורים. אומנם הסגווי, Segway מופעל באופן שונה מכלי תחבורה אישיים אחרים, הרכיבה עליו אינה מצריכה הכנות מיוחדות למעט ראש פתוח והרבה רצון ליהנות. כל סיור סגווי, Segway מתחיל בהדרכה אודות אופן השימוש והפעולה שלו, אחרי כמה דקות תרגישו שאתם עושים את זה מאז ומתמיד.


יתרונותיו של הסגווי, Segway בסיורים עירוניים

הסגווי, Segway הפך לכלי התחבורה המועדף בתחום התיירות והוא משמש בסיורים עירוניים בסביבת הולכי רגל. המבנה האלגנטי, מאפשר תנועה במקומות רבים, בהם רחובות וסמטאות ללא מאמץ פיזי, בבטיחות ובהנאה רבה. הרכיבה על הסגווי, Segway מקצרת מרחקים לעומת הליכה ברגל ואידיאלית למסלולים מלאי תוכן ונקודות עצירה. חברת Smart Tour מפעילה בירושלים סיורים על בסיס יומי לקבוצות וליחידים ומציעה היכרות מקרוב עם חלק מהמקומות הנפלאים בעיר. באתר האינטרנט של החברה תמצאו את פירוט המסלולים והצעות מדליקות שאפשר לשלב בסיור.כשאתם חושבים על חופשה בירושלים, אל תפספסו את חווית הסגווי, Segway, היכנסו לאתר החברה והזמינו סיור מראש.