חג פורים הוא אחד מחגי ישראל השמחים, שנחוג ברוב המקומות בי"ד באדר, ובירושלים וביתר הערים שהיו מוקפות חומה בט"ו באדר.

מאפייני החג הם לבישת תחפושות ומסכות, בדחנות והרעשה ברעשנים. מצוות החג כוללות גם את קריאת מגילת אסתר, משלוחי מנות ומתנות לאביונים.

חג הפורים הוא ללא ספק זמן מתאים לטייל בירושלים ולחוות את העיר מרהיבת העיניים עם המשפחה, הילדים, חברים ואפילו לבד יהיה שמח ומעניין.


פעילויות לפורים בירושלים 2014,

מתחת לכל אבן בעיר הזו יש סיפור, במסלול שאנו עוברים יש היסטוריה חשובה ומשמעותית, המורשת של בגין והמחתרות נמצאת כמעט בכל פינה בסיור וכשמשלבים את הסיפורים המרתקים עם הסגווי זה פשוט חוויה יוצאת דופן שכולם מתחברים אליה – מבוגרים, נוער ואפילו תיירים.


מתחם התחנה הראשונה

ראשון ברשימה של אטרקציות לפורים בירושלים נמצא מתחם תחנת הרכבת המחודש – לא ראשון בחשיבותו כמובן אלא פשוט בסיס חברת Smart-tour והשירותים התיירותיים המתקדמים שאנו מציעים. תחנת הרכבת המרכזית של ירושלים נבנתה ע"י הטורקים ב-1892 ושופצה ע"י השלטון הבריטי בשנות העשרים של המאה הקודמת.

ב-2013 מתחם התחנה בירושלים פתח מחדש, לאחר שחזור ושיפוץ משמעותי והושק בתור מתחם תרבותי-קולינרי מגוון ועשיר. המבנה המרשים ובעל ההיסטוריה המרתקת מהווה תוספת מתאימה בהחלט לרשימת אטרקציות בירושלים וממנו יוצאים רבים מהסיורים המודרכים או העצמיים של חברת Smart-tour.


מרכז מורשת בגין, סיורי סגווי בעקבות המחתרות, הלוחמים והמנהיגים הגדולים

שיתוף פעולה יוצא דופן ומעניין מאוד בין מרכז מורשת בגין וחברת התיירות הירושלמית SmartTour מציע סיורי סגווי דרך האירועים ההיסטוריים ששינו את פני העיר והמדינה כולה. המטיילים יתגלגלו דרך מלון המלך דוד ועד לתחנת הרכבת בירושלים, יעברו דרך מורשת האצ"ל, הלח"י והלוחמים שכתבו את ההיסטוריה.


שוק מחנה יהודה

אי אפשר היום לדבר על אטרקציות של פורים בירושלים בלי להזכיר את השוק הוותיק והצבעוני הזה, שעובר תקופה מרתקת במיוחד של חזרה לפופולאריות והתחדשות מיוחדת לצד השמירה על האותנטיות שכה מאפיינת את המרכיב המהותי הזה של התרבות הירושלמית. שוק מחנה יהודה נמצא באזור נוח ומרכזי, הוא כולל שפע קולינרי מדהים – החל מבאסטות ודוכני מזון מסורתיים ומעוררי תאבון ועד מסעדות סופר-טרנדיות וחנויות מתמחות במעדנים מירושלים והעולם כולו. ביקור בשוק הוא ללא ספק חוויה מיוחדת במינה, צבעונית ועשירה בטעמים וריחות. מבחינת אטרקציות בירושלים המתאימות לילדים, ילדים בגילאי הביניים וההתבגרות בהחלט יוכלו ליהנות בשוק ולמצוא "מציאות".